Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čítačka s písačkou

Krátky opis
Honozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj vás srdečne pozývajú na stretnutie s autorkou Zuzanou Kuglerovou 21.11.2019 o 10.00 h v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove.
Fotogaléria
Názov podujatia
Beseda so spisovateľkou Zuzanou Kuglerovou

Miesto konania / kraj
Vranov nad Topľou / Vranov nad Topľou

Termín konania
21.11.2019

Popis projektu


Honozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj vás srdečne pozývajú na stretnutie s autorkou Zuzanou Kuglerovou 21.11.2019 o 10.00 h v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove.

Po absolvovaní humanitnej vetvy gymnázia Ladislava Sáru študovala žurnalistiku na FFUK v Bratislave (1975 - 1978). Štúdium prerušila z rodinných dôvodov. V rokoch 1979-1982 absolvovala nadstavbové štúdium pedagogiky a výtvarného umenia na Strednej pedagogickej škole v Modre. 
Pôsobila ako vychovávateľka v materskej škole v Bratislave, neskôr knihovníčka v Starej Turej. V rokoch 1990 -1993 bola zakladateľkou a konateľkou vydavateľstva Nádej, ktoré sa zaoberalo predovšetkým vydávaním titulov s religióznou tematikou, v rokoch 1993-1998 majiteľkou a konateľkou vydavateľstva Dúha. V rokoch 1998-2000 redigovala mesačník Dúha. Po rozvode sa presťahovala do Žiliny, kde pätnásť rokov pôsobila v miestnych médiách, ako sú Žilinské noviny, bytčianske noviny, Žilinský večerník, Regionžurnál, Žilinský priestor, Naše Novinky. V súčasnosti žije v Bratislave, pôsobí v neziskovke, ktorú založil Spolok slovenských spisovateľov pri periodiku Literárny týždenník.


Podujatie sa realizuje v rámci projektu Čítačka s písačkou, ktorý z verejných zdrojov podporil https://fpu.sk/sk/" target="_blank">Fond na podporu umenia. Všetci ste srdečne vítaní.

Názov prímateľa
Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou

Celkový rozpočet:
3 700,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €