Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Od Hrušova k Parchovanom

Krátky opis
Zámerom projektu rozšírenie a aktualizácia tanečnej a s tým súvisiacej choreografickej tvorby súboru o nové tanečné oblasti regiónov Hont, Podpoľanie, Hron a Parchovany, ich naštudovanie na podklade pôvodných historických záznamov. Cieľom FS je zodpovedne pristupovať k zachovávaniu kultúrnych klenotov našich predkov a tie najkrajšie ľudové tance, spevy a kroje približovať širokej verejnosti netradičným spôsobom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Od Hrušova k Parchovanom - sústredenie FS Krtíšan I.

Miesto konania / kraj
Dolná Strehová / Veľký Krtíš

Termín konania
09.11.2019 - 10.11.2019

Popis projektu

Sústredenie folklórneho súboru KRTÍŠAN zamerané na  spracovanie získaného tanečného a spevného materiálu z obce Hrušov v rámci projektu, ktorý z verejných zdrojov podporil FPU.

Názov prímateľa
Spoločnosť Augusta Horislava Škultétyho

Celkový rozpočet:
13 300,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €