Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Program EQO 2019

Krátky opis
Cieľom projektu je pravidelná prezentačná aktivita nezávislého umenia a kultúry participujúcich profesionálnych umelcov. Zámerom je poskytnutie platformy a priestoru pre živé umenie a súčasné prejavy vizuálnej a audiovizuálnej kultúry kvalitných lokálnych tvorcov, absolventov a študentov odborov so zameraním na voľné výtvarné umenie a zaujímavých nadregionálnych autorov. Poskytnutím možnosti na kreatívnu prezentáciu umenia v priestore EQO chceme prispieť k rastu a získavaniu skúseností umelcov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Posthovory VI.

Miesto konania / kraj
Spišský Hrhov / Levoča

Termín konania
02.11.2019

Popis projektu

POSTHOVORY VI.

2/11/19 – sobota – 18:00

EQO /priestor interaktívnej kultúry/, Spišský Hrhov

Šiesty z cyklu diskusných formátov v rámci programu EQO, ktoré majú za cieľ rozvinúť živý dialóg o súčasnom umení a kultúre v regiónoch všeobecne. Diskusné podujatie predstaví nové kritické periodiká a platformy, ktoré vznikli v nedávnej minulosti – Kapitál a Pole. Tlačený formát a internetová platforma sú príkladom súčasnej spoločensko – kultúrnej reflexie, snahy o rozvíjanie dialógu, poukazovanie na akútne sociálne a environmentálne ohrozenia a kritické zhodnocovanie spoločenského systému a kultúrnej prevádzky.

Diskusie sa zúčastnia:

·       Tomáš Hučko – publicista, prekladateľ, šéfredaktor Kapitálu

·       Martin Makara – filozof, publicista, Pole blog, Fraktál a i.

Nezávislé a odborné streamy a názory v originálnom balíku. Bližšie info o zúčastnených budeme dávkovať na sociálnych sieťach - radi nás majte tu: http://fb.com/EQOsarahs" target="_blank">fb.com/EQOsarahs a tu: instagram.com/eqosarahs. O našich hosťoch viac tu: kapital-noviny.sk/ a tu: http://fb.com/EQOsarahs" style="color: windowtext;">poleblog.sk/.

Diskusiu moderuje Adam Macko.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstup voľný.

Názov prímateľa
SARAHS SK, N.O.

Celkový rozpočet:
15 600,00 €

Výška podpory:
14 800,00 €