Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

FSk Ľude spud Beskyda - päť rokov v najvýchodnejšej obci na Slovensku

Krátky opis
Kultúrny program k 5. výročiu vzniku FSk Ľude spud Beskyda z Novej Sedlice pod názvom "FSk Ľude spud Beskyda - päť rokov v najvýchodnejšej obci na Slovensku". V programe sprevádza jubilujúci kolektív Ľudová hudba FS Šiňava a ako hosť sa predstaví FS Šiňava zo Sniny. Program bude premiérovo uvedený v MKOS v Snine.
Fotogaléria
Názov podujatia
FSk Ľude spud Beskyda - päť rokov v najvýchodnejšej obci na Slovensku

Miesto konania / kraj
Snina / Snina

Termín konania
09.11.2019

Popis projektu

Kultúrny program s názvom "FSk Ľude spud Beskyda - päť rokov v najvýchodnejšej obci na Slovensku" a podtitulom "Žyvot vo viri" (Život vo viere). Dej programu pracuje s témou osudom skúšanej ženy, ktorá prekonáva postupne stratu manžela pri práci v lese, dočasné ale neisté odlúčenie syna, ktorého zverbovali a následne jeho pomyslenú stratu, keď sa prižení do vzdialenej obce a matku necháva v svojom rodisku. V programe účinkujú FSk Ľude spud Beskyda s troj-generačnou vekovou skladbou členov s hudobným doprovodom ĽH FS Šiňava a hosťujúci FS Šiňava zo Sniny.

Názov prímateľa
Obec Nová Sedlica

Celkový rozpočet:
7 265,00 €

Výška podpory:
6 500,00 €