Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Poézia u Fullu

Krátky opis
Nedeľa 10.11.2019 o 18:00 h Galéria Ľudovíta Fullu, Makovického 1, Ružomberok Bożena Boba-Dyga (Poľsko)
Fotogaléria
Názov podujatia
POÉZIA U FULLU - Bożena Boba-Dyga (Poľsko)

Miesto konania / kraj
Ružomberok / Ružomberok

Termín konania
10.11.2019

Popis projektu
Hlavnou myšlienkou projektu Poézia u Fullu je priblížiť milovníkom modernej literatúry tvorbu žijúcich básnikov, a to nielen domácich, ale aj zahraničných.

Prvým hosťom novovzniknutej iniciatívy ružomberského občianskeho združenia Simach Art bude v nedeľu 10. novembra o 18:00 v Galérii Ľudovíta Fullu významná poľská poetka a umelkyňa Bożena Boba-Dyga, ktorej tvorba je syntézou literatúry, výtvarného umenia, hudby a divadla. Je zakladateľkou a predsedníčkou nadácie Art Forum, zakladateľkou a riaditeľkou Krakovského akordeónového festivalu. Vydala 9 zväzkov básní (v Poľsku, na Ukrajine a v Anglicku) a 5 albumov piesní a improvizovanej hudby. Je absolventkou Krakovskej akadémie výtvarných umení na Fakulte konzervovania a reštaurovania umeleckých diel. Medzi jej najvýraznejšie umelecké a intermediárne diela patrí cyklus konkrétnej poézie Atrop Belladonna, séria interaktívnych obrazov Soundpictures, fotografické cykly Štruktúra tela a korózie - štruktúra časovej interakcie.

Súčasťou literárneho večera s Bożenou Boba-Dyga bude i hudobný sprievod súboru Duo Accosphere, ktorý sa venuje interpretácii akordeónovej hudby rôznych období.


Názov prímateľa
Simach Art

Celkový rozpočet:
2 845,00 €

Výška podpory:
2 600,00 €