Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Komunikujme telom!

Krátky opis
Intenzívny víkendový workshop lektorky Evy Blaschke (Berlin, Nemecko). Zameraný na posilnenie výrazu tela v tanci s použitím somatického prístupu Bartenieff Fundamentals.
Fotogaléria
Názov podujatia
Somatický prístup v dynamickom tanci

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
09.11.2019 - 10.11.2019

Popis projektu

Intenzívny víkendový workshop lektorky Evy Blaschke (Berlin, Nemecko). Zameraný na posilnenie výrazu tela v tanci s použitím somatického prístupu Bartenieff Fundamentals.
Irmgard Bartenieff (1900-1981), tanečníčka a fyzioterapeutka, vyvinula efektívny súbor cvičení a princípov založených na tanečnej teórii Rudolfa Labana, ktorý ľuďom umožňuje hýbať sa s väčšou ľahkosťou. Ponúka spôsob, ako oživiť spojenia v tele.

Počas workshopu budeme trénovať hlboké svalové a fasciálne tkanivá pomocou efektívneho prepojenia pohybov. Základné Bartenieff Fundamentals cvičenia nám umožnia preskúmať a lepšie pochopiť napríklad princíp uzemnenia či pohybové vzorce, ktoré pomáhajú telo ‘‘organizovať‘‘. Nadobudnuté telesné poznatky využijeme v improvizovanom pohybe v priestore a v pohybovej komunikácii s ostatnými účastníkmi workshopu. Takáto integrujúca a centrujúca práca s telom má pozitívny dopad na tanec samotný. Spôsobuje, že náš pohyb a tanec je uvoľnenejší, dynamickejší, organickejší.

Počas workshopu budeme pracovať s vnútornými obrazmi, porozumieme základom anatómie ľudského tela. Zameriame sa na jasnosťou pohybového impulzu a priestorového zámeru, aby sme telu pomohli opustiť zaužívané pohybové vzorce, ktoré nefungujú a nájsť nové, funkčné.

Bartenieff Fundamentals poskytujú hlboký základ pre tanec, tanečnú improvizáciu, seba-uvedomenia sa v pohybe ako aj pre nachádzanie vlastných tvorivých zdrojov.

ORGANIZÁTOR: https://www.facebook.com/pst.kosice/" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgb(255, 255, 255);">Priestor Súčasného Tanca, Košice
TERMÍN: 09.-10.11.2019
sob: 10:00-13:30 a 15:00-18:00; ned: 9:30-12:00 a 13:30-16:00
MIESTO: Tabačka Kulturfabrik, Gorkého 2, Košice
CENA ZA KURZ: 60 €/40 € (dospelí/študenti)
podujatie z verejných zdrojov podporil https://www.facebook.com/pst.kosice/" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgb(255, 255, 255);">Fond na podporu umenia
PRIHLÁŠKA:
Počet miest je limitovaný na 15 účastníkov. Svoje miesto si rezervujete mailom na pst.kosice@gmail.com a vyplatením zálohy v sume 30 €/20 € v termíne do 25.10. 2019. Záloha je nevratná.
Viac info: Michaela Sabolová/0911811095; pst.kosice@gmail.com

WORKSHOP JE VHODNÝ PRE: milovníkov pohybu, tanečníkov, hercov, tanečných pedagógov, trénerov, terapeutov, fyzioterapeutov, koučov a pod. Otvorený pre všetky vekové kategórie a rôzne úrovne skúseností!

„Come on in, the water is fine“ Paul Williams

Princípy Bartenieff Fundamentals slúžia napríklad ako základ pre Body-Mind Centering, či pohybový profil Kestenberg. Uplatňujú sa v technikách súčasného tanca akými sú technika Release alebo Kontaktná improvizácia. Sú rovnako komplexné ako jóga, no pochádzajú zo západného sveta. Každý ich môže využiť na oživenie svojho pohybového repertoára a na objavenie svojej kreativity.

O LEKTORKE:
Eva Blaschke (Berlín) je tanečná pedagogička, performerka, choreografka a certifikovaná učiteľka systémov Labanova Analýza Pohybu a Bartenieff Fundamentals, Gyrokinesis Level 1, Dynamic Yoga. Vyše 25 rokov vyučuje somatický pohyb, dynamickú improvizáciu, javiskový prejav, či tanečnú techniku Trapeze dance v rôznych organizáciách napr. EUROLAB e,V. - Európska asociácia pre Laban/Bartenieff Movement Studies (Berlín), Tanzfabrik (Berlín), NEURAUM - Centrum pre tanečno-pohybovú terapiu (Berlín), The TuT- Tanečno-divadelno-klaunská škola (Hannover). Aktívne vystupuje v Nemecku a v zahraničí ako členka rôznych interdisciplinárnych zoskupení a kolektívov, prezentujúc vzájomné dialógy tanca, hudby a priestoru. Pôsobí napríklad v Slices- Ensemble, Airborn Dancers, Performance Bühne (Berlín) či Global Water Dances (Berlín). https://www.facebook.com/pst.kosice/" rel="nofollow noopener" data-lynx-mode="hover" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgb(255, 255, 255);">www.evablaschke.de

PST - PRIESTOR SÚČASNÉHO TANCA sme iniciatíva na podporu súčasného tanečného umenia v meste Košice. Organizujeme festival súčasného tanca a nového cirkusu „Move fest Košice“. Produkujeme vlastné tanečné predstavenia. Pripravujeme pravidelné a nepravidelné odborné vzdelávacie aktivity pre tanečnú komunitu, laickú verejnosť, deti a mládež. Vytvárame tanečné projekty zamerané na inklúziu ľudí s rôznym znevýhodnením. Zapájame sa do medzinárodných projektov. V našich aktivitách je tanečne umenie aj nástrojom, prostredníctvom ktorého sa účastníci učia vnímať, tvoriť, komunikovať a byť tolerantní. Dlhodobým cieľom nášho občianskeho združenia je dostať súčasný tanec do bežného života človeka, nech návšteva tanečného predstavenia je tak prirodzená ako návšteva kina:).

https://www.facebook.com/pst.kosice/"

Názov prímateľa
PST- Priestor Súčasného Tanca o.z.

Celkový rozpočet:
4 110,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €