Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúru a vedu do regiónu!

Krátky opis
Výstava z medzinárodného workshopu fotografov
Fotogaléria
Názov podujatia
Tradičné verzus moderné -výstava

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
04.11.2019 - 18.11.2019

Popis projektu

Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria pozýva záujemcov na výstavu fotografií, ktoré vznikli na medzinárodnom workshope fotografov pod názvom TRADIČNÉ VERZUS MODERNÉ. Podujatie sa uskutočnilo koncom septembra v Košiciach a okolí za účasti 16 fotografov z Košíc, Poľska a Ukrajiny.

Zámerom autorov bolo zachytiť pohľad na objekty a predmety, ktoré nás obklopujú a sú súčasťou dnešného moderného sveta v porovnaní s vecami, ktoré sa kedysi v minulosti využívali, avšak dnešná doba, ktorá priniesla nové materiály a technológie, priviedla tieto veci do zabudnutia. Inšpiráciu pri fotografovaní poskytol účastníkom bohatý program.

V rámci trojdňového podujatia si mali možnosť vyskúšať tradičnú techniku hrnčiarstva a drotárstva, navštíviť Ústredie ľudovej umeleckej výroby v Košiciach, Dom tradičnej ľudovej kultúry vo Veľkej Ide, Múzeum letectva v Košiciach ako aj Múzeum kinematografie rodiny Schusterovej v Medzeve. Porovnanie starého s novým, minulého a moderného, tradičného a súčasného dalo príležitosť autorom vyjadriť svoj pohľad na vnímanie sveta a podeliť sa so svojimi myšlienkami a kreatívnymi nápadmi prostredníctvom takmer 120 vystavených fotografií.

Vernisáž výstavy sa uskutoční 7.11. 2019 o 16.00 v Átriu klube, Zuzkin park 4 v Košiciach. Záujemcovia si môžu výstavu pozrieť od 4.-18. novembra 2019.


Názov prímateľa
Centrum kultúry Košického kraja

Celkový rozpočet:
17 370,00 €

Výška podpory:
16 000,00 €