Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Ľanové semienko

Krátky opis
V rámci projektu budú aj tvorivé dielne so zameraním na: tkanie- možnosť vyskúšať si tkanie na tkáčskom stave, ďalej tkanie na doštičke- účastníci budú mať možnosť vyrobiť si tkaničky a naučiť sa túto predtkáčsku techniku, tkanie na cievke- pomocou cievky si deti budú môcť vyrobiť šnúrku do vlasov alebo kľúčenku. Výroba lana- deti budú mať možnosť vyrobiť si vlastné švihadlo, ktoré si odnesú domov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Ľanové semienko

Miesto konania / kraj
Lučenec / Lučenec

Termín konania
03.06.2017

Popis projektu

Ľanové plátno je materiál silno spätý s našimi predkami a týmto projektom chceme nadviazať na našu minulosť, na naše staré mamy, ktoré poznali celý postup spracúvania ľanu. Súčasťou projektu budú aj tvorivé dielne so zameraním na: tkanie- možnosť vyskúšať si tkanie na tkáčskom stave, ďalej tkanie na doštičke- účastníci budú mať možnosť vyrobiť si tkaničky a naučiť sa túto predtkáčsku techniku, tkanie na cievke- pomocou cievky si deti budú môcť vyrobiť šnúrku do vlasov alebo kľúčenku. Výroba lana- deti budú mať možnosť vyrobiť si vlastné švihadlo, ktoré si odnesú domov.

Názov prímateľa
Novohradské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
1 061,00 €

Výška podpory:
1 000,00 €