Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Medzinárodná výtvarná súťaž v tvorbe knižnej značky pre deti od 6 do 15 rokov EX LIBRIS HLOHOVEC - téma Vráťme sa do rozprávky.

Krátky opis
Vyhodnotenie 17. ročníka medzinárodnej výtvarnej súťaže v tvorbe knižnej značky pre deti od 6 do 15 rokov EX LIBRIS HLOHOVEC.
Fotogaléria
Názov podujatia
Hlohovec - hlavné mesto detského ex libris

Miesto konania / kraj
Hlohovec / Hlohovec

Termín konania
03.10.2019 - 05.10.2019

Popis projektu

Kde bolo, tam bolo, bolo raz jedno mesto a v tom meste v roku 1997 vznikol rozprávkový príbeh. Nazvali sme ho EX LIBRIS HLOHOVEC. 17. ročník nášho príbehu sme vyhlásili v septembri 2018 na tému „VRÁŤME SA DO ROZPRÁVKY“. Generácie mladých umelcov sa od roku 1997 vymenili a my sme sa spolu s dnešnými deťmi vrátili do sveta fantázie, tam, kde dobro víťazí nad zlom. Uzávierka súťaže bola 28. februára, od 1503 účastníkov z Argentíny, Bieloruska, Českej republiky, Estónska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Poľska, Rumunska, Ruska, Slovinska, Srbska, Taiwanu, Turecka, Ukrajiny a 33 miest Slovenska sme dostali 1681 "rozprávkových" exlibrisov. 9. apríla rozhodla o víťazoch odborná porota v zložení predseda Víťazoslav Chrenko, členovia akademický maliar Karol Felix, Andrea Geseová, Radoslava Hrabovská, Helena Pekarovičová. Porota udelila 72 ocenení. 3.- 5. októbra sa konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže a množstvo sprievodných podujatí - slávnostné privítanie účastníkov, písanie príležitostných pohľadníc do celého sveta, podujatie Vytvorme si vlastnú rozprávku, tvorivá dielňa ex libris, slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže, otvorenie výstav EX LIBRIS HLOHOVEC – Vráťme sa do rozprávky a Čarovný detail Víťazoslava Chrenka, účasť na otvorení výstavy Karola Felixa Lapač snov. Dni, plné tvorivosti, radosti a priateľstva sme uzavreli výletom do Bratislavy pre zahraničných hostí, ktorí navštívili Medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana a prehliadli si historickú časť nášho hlavného mesta.


Názov prímateľa
EX LIBRIS AD PERSONAM HLOHOVEC

Celkový rozpočet:
17 900,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €