Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Gala Art Moves 2017

Krátky opis
Tanečná súťaž Gala Art Moves 2017 je prezentácio mladých tanečných umelcov na Slovensku. Platforma poskytla priestor na súťažné porovnanie vybraných tanečných výkonov s ohľadom na súčasnú tanečnú techniku a tanečné divadlo v sólových formách. Porota, posúdila a ohodnotila najlepšie tanečné výkony. Od účastníkov súťaže sa žiadalo, aby sóla boli nové, originálne, nápadité. Tri najlepšie výkony boli odmenené peňažnou cenou. Finále sa uskutočnilo v divadla A4, dňa 2.12.2017
Fotogaléria
Názov podujatia
Gala Art Moves 2017 / tanečná súťaž / prezentácia finalistov v divadle A4

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
01.01.2017 - 31.12.2017

Popis projektu

„Tancuj ako nikdy predtým“ je motto súťažnej prehliadky Gala Art Moves 2017. Mladí umelci z celého Slovenska mali možnosť sa prihlásiť a prezentovať svoje originálne, nápadité a inovatívne tanečné sóla zaslaním video nahrávky na webovú stránku súťaže, ktoré posúdila porota a vybrala desať najlepších interpretačných výkonov. Gala Art Moves je súťažou pôvodných tanečných choreografií súčasného tanca a tanečného divadla v sólových formách. Sólové predstavenia budú hodnotené a ocenené podľa kvality ich výstupu, originality a jedinečnosti prevedenia. Prvý ročník tanečnej súťaže nám predstaví finalistov súťaže na javisku divadla A4 a ponúkne tie najlepšie súťažné sóla. Ambíciou organizátorov je každoročne poskytnúť priestor na sebarealizáciu, prezentáciu, porovnanie interpretačných schopností tanečných umelcov a ohodnotenie ich prínosu pre súčasnú tanečnú scénu. Ako hlavný partner súťaž z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Na ceny do súťaže prispelo OZ Pohyb v Umení a Magistrát hlavného mesta SR Bratislava.    

Názov prímateľa
Pohyb v Umení

Celkový rozpočet:
11 500,00 €

Výška podpory:
7 500,00 €