Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tvorivé dielne s tradičnými moldavskými remeslami

Krátky opis
Projekt "Tvorivé dielne s tradičnými moldavskými remeslami" je zameraný na prezentáciu tradičných remesiel, ktorým sa v meste Moldava nad Bodvou v minulosti venovali a ktorým je venované Etnografické múzeum. Cieľom je zachovať a priblížiť žiakom navštevujúcim miestne školské zariadenia remeslá a cechy, ktoré v 19.storočí pôsobili v našom meste.
Fotogaléria
Názov podujatia
Výroba a zdobenie medovníkov

Miesto konania / kraj
Moldava nad Bodvou / Košice-okolie

Termín konania
12.12.2017 - 22.12.2017

Popis projektu

V našej knižnici sa v dňoch 12. a 13. decembra už po štvrtýkrát v tomto roku zrealizovali tvorivé dielne s tradičnými moldavskými remeslami. Vďaka podpore z Fondu na podporu umenia a s pomocou Eriky Vranaiovej zo Združenia gemerských remeselníkov si žiaci zo štyroch základných škôl pôsobiacich v Moldave nad Bodvou vyskúšali výrobu a zdobenie medovníkov : cesto sme prv zamiesili, neskôr vykrojili, piekli a zdobili. Deťmi pripravené medovníky sú vystavené v priestoroch knižnice od 14. do 20. decembra 2017. Pozrieť si ich môžete počas pracovných dní od 9:00 do 17:00.

Názov prímateľa
Mestské kultúrne stredisko

Celkový rozpočet:
1 580,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €