Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12

Krátky opis
Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12 podchod autobusovej stanice v Topoľčanoch pozýva na otvorenie výstavy v piatok 25.10.2019 18:00 Žovinec Bros: HOLOBYŤ Music: Your Mom's Favorite DJs
Fotogaléria
Názov podujatia
Otvorenie výstavy a koncert

Miesto konania / kraj
Topoľčany / Topoľčany

Termín konania
25.10.2019 - 15.11.2019

Popis projektu


Názov výstavy: HOLOBYŤ

Nemyslieť chvíľu módom tvoriť umenie, odísť na určitý čas do kultúrne iného prostredia, prejsť ním a náhodne ho spoznávať, či presne podľa súradníc vyhľadávať konkrétne miesto-dejisko, alebo v ňom vykonávať manuálnu prácu a na konci dňa vidieť výsledok. Po návrate do reality keď sa človek mysľou vracia k týmto situáciám, vzniká pohnútka zhmotniť ich!

Autori: Žovinec Bros
Jozef Žovinec (1981) a Martin Žovinec (1982) sú dvaja bratia.
Absolvovali štúdium na Škole úžitkového výtvarníctva v Kremnici, na Vyššej odbornej škole filmovej Bonton v Zlíne a na Univerzite Tomáša Bati v Zlíne (Fakulta multimediálnej komunikácie). Magisterský titul získal Jozef na Akadémií umení v Banskej Bystrici, Martin na Vysokej škole múzických umení (FTF) v Bratislave. Pochádzajú z Trenčína, kde momentálne žijú a pracujú.

Hudba: Your Mom's Favorite DJs

SK: Presenta a Slofi, dvaja Djs a zberatelia platní, známi skôr z drum and bassovej scény, spojili svoje sily a hudobné nadšenie v novom projekte, kde budú spájať clubovu hudbu s vplyvmi funku, soulu, jazzu a world music.

https://soundcloud.com/yourmomsfvrtdjs/tuesdayy-vinyl-mix-2019?fbclid=IwAR0wDAs9bILa19ovtObXDEJbnsG16tpsNglWwjkZyO4XKzzPMw6idLlWbfw" rel="nofollow" data-lynx-mode="hover" data-lynx-uri="https://soundcloud.com/yourmomsfvrtdjs/tuesdayy-vinyl-mix-2019?fbclid=IwAR0wDAs9bILa19ovtObXDEJbnsG16tpsNglWwjkZyO4XKzzPMw6idLlWbfw" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: 'Helvetica Neue', Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">https://soundcloud.com/yourmomsfvrtdjs/tuesdayy-vinyl-mix-2019?fbclid=IwAR0wDAs9bILa19ovtObXDEJbnsG16tpsNglWwjkZyO4XKzzPMw6idLlWbfw"

Názov prímateľa
Nástupište 1-12

Celkový rozpočet:
53 380,00 €

Výška podpory:
50 000,00 €