Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Z dejín Rómov na Slovensku

Krátky opis
Výstava venovaná dejinám Rómov na Slovensku z historického a etnografického hľadiska.
Fotogaléria
Názov podujatia
Z dejín Rómov na Slovensku

Miesto konania / kraj
Humenné / Humenné

Termín konania
29.10.2019 - 31.12.2019

Popis projektu

Výstava Z dejín Rómov na Slovensku je panelova výstava obohatená o fotografický materiál a trojrozmerné zbierkové predmety. Výstava zachytáva historické udalosti týkajúce sa Rómov. Z etnografického hľadiska sa zameriavame na typickú obživu Rómov a remeslá ako  aj na rómske umenie a jeho prejavy.

Názov prímateľa
Vihorlatské múzeum v Humennom

Celkový rozpočet:
4 330,00 €

Výška podpory:
3 880,00 €