Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Wave 2019

Krátky opis
Hypnotunez je obrovská koncertná energia z Ukrajiny, ktorá predstavuje bezchybnú kombináciu swingu, jazzu a ďalších prvkov v retro štýle, charakterizovaných divokou punkovo-rockovou silou a spontánnosťou.
Fotogaléria
Názov podujatia
The Hypnotunez (UA) vo Wave /

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
25.10.2019

Popis projektu
Hypnotunez je obrovská koncertná energia z Ukrajiny, ktorá predstavuje bezchybnú kombináciu swingu, jazzu a ďalších prvkov v retro štýle, charakterizovaných divokou punkovo-rockovou silou a spontánnosťou. Klasické bigbandové nástroje ako kontrabas, trombón, či trúbka s undergroundovým zvukom okamžite chytia každého. V ich štýle nájdeš odkazy na najlepšie štandardy tohto žánru, ako Gogol Bordello a Manu Chao.
Kapela bola založená v roku 2013, no napriek svojej, pomerne krátkej existencii stihla obsadiť moderný ukrajinský hudobný priestor. Po koncertoch v takmer všetkých kútoch Ukrajiny, v Bielorusku, Poľsku, Moldavsku, Nemecku, Francúzsku, Maďarsku aj v Čechách to prídu rozbaliť aj k nám.
Afterpárty: Dj Citrón (citronela sound)

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
Názov prímateľa
Združenie WAVE

Celkový rozpočet:
64 890,00 €

Výška podpory:
53 000,00 €