Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Wave 2019

Krátky opis
Obdobie Botaniky je na konci a Tolstoys vás pozývajú uzavrieť ho spolu s nimi v čarovnej atmosfére sláčikov! Skôr ako sa dream-popová formácia naplno ponorí do príprav nového albumu, uzatvára obdobie úspešného debutu špeciálnym projektom. Botanika Klasika je koncertný projekt, v ktorom obľúbené skladby z albumu Botanika znejú v úpravách so sláčikovým telesom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tolstoys / Botanika Klasika / Prešov

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
06.09.2019

Popis projektu

Obdobie Botaniky je na konci a Tolstoys vás pozývajú uzavrieť ho spolu s nimi v čarovnej atmosfére sláčikov!

Skôr ako sa dream-popová formácia naplno ponorí do príprav nového albumu, uzatvára obdobie úspešného debutu špeciálnym projektom.

Botanika Klasika je koncertný projekt, v ktorom obľúbené skladby z albumu Botanika znejú v úpravách so sláčikovým telesom. O nové aranžmány piesní sa postaral skladateľ klasických kompozícií a elektronický producent Dominik Kopcsay. Stálu zostavu kapely Tolstoys spájajúcu snovú elektroniku, pevné rytmy a sláčikové nástroje dopĺňajú hudobníci Ján Kružliak, Peter Dvorský a Broňa Schragge.

Ochutnávku sláčikovej zostavy predviedli Tolstoys v piesni Dieťa slnka na odovzdávaní cien Radio_Head Awards 2017, kde si album Botanika odniesol cenu v kategórii Debut roka.

Po úspešnej premiére na tohtoročnom Grape Festivale zavíta Botanika Klasika aj do Prešova.
Očakávame vás!

Názov prímateľa
Združenie WAVE

Celkový rozpočet:
64 890,00 €

Výška podpory:
53 000,00 €