Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Z dejín Rómov na Slovensku

Krátky opis
Panelová výstava venovaná Rómom z historického a etnografického hľadiska doplnená o trojrozmerné zbierkové predmety. Panely zachitia život Rómov textom a obrazom. Použité sú dobové fotogrfie zo zbierok Vihorlatského múzea.
Fotogaléria
Názov podujatia
Z dejín Rómov na Slovensku

Miesto konania / kraj
Humenné / Humenné

Termín konania
29.10.2019 - 31.12.2019

Popis projektu

Panelová výstava Z dejín Rómov na Slovensku zachytáva život Rómov od najstarších čias až po udalosti 20. storočia. Z etnografického hľadiska výstava približuje návštevníkovi tradičné zamestnania Rómov ako aj umenie a jeho prejavy. Textová časť je podporená dobovými fotografiami ako aj trojrozmernými predmetmi zo zbierok Vihorlatského múzea.

Názov prímateľa
Vihorlatské múzeum v Humennom

Celkový rozpočet:
4 330,00 €

Výška podpory:
3 880,00 €