Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Akvizícia zbierkových predmetov – kolekcie siedmich starých a vzácnych tlačí

Krátky opis
Zakúpené knihy sú prezentované na facebooku Západoslovenského múzea.
Fotogaléria
Názov podujatia
Akvizícia historických kníh

Miesto konania / kraj
Trnava / Trnava

Termín konania
14.10.2019 - 31.12.2020

Popis projektu

Akvizícia historických kníh

V roku 2019 Západoslovenské múzeum zakúpilo sedem starých a vzácnych tlačí vďaka finančného príspevku z Fondu na podporu umenia. Ide o predmety vysokej vedeckej, historickej, kultúrnej a umeleckej hodnoty.

1. Cassiodorus, Flavius Magnus Aurelius. Historia Cyrkewnj Kassiodora Ržjmského Senátora, nazwaná Tripartita. Praha, 1594.

2. Filón z Alexandreie. Philonis Ivdaei, Scriptoris Eloqventissimi... Bazilej, 1554.

3. Biblj České Djl pátý... Wnowě wydaný. [Kralice], 1588.

4. Institvtionvm Ad Vniversvm Ivs Pontificivm... a Io. Paulo Lancelotto... per Lvdovicvm Alferivm Cortonensem. Bazilej, 1566.

5. Kniha – rukopis. Prolegomena Generalia Sinopsis. Pravdepodobne 18. storočie.

6. Ludovicus, Jacob Friedrich. Doctrina Pandectarum. Halle, 1755.

7. Tonsoris, Ján. Sana Consilia Medica Aneb Zdrawá Radda Lékařská... Skalica, 1771.

Názov prímateľa
Západoslovenské múzeum v Trnave

Celkový rozpočet:
9 100,00 €

Výška podpory:
8 600,00 €