Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Not take a prayer

Krátky opis
WORKING PROGRES pripravovaného projektu Not To Take a Prayer v rámci večeru Limity telesnosti je súčasťou kurátorovanej série Emergency Dances II., pod záštitou českej skupiny Tantehorse. Autori ,ktorý sa v tento večer predstavia komunikujú aktuálne témy fyzickým jazykom performance. Spoločným menovateľom sa stáva Telo a jeho extrémne podoby. Jedným z triptychov originálnych diel zastúpi Bora Debnárová spoločne s Jindřiškou Křivánkovou, ktoré sa zabývajú telesnosťou intimity v modlitbe.
Fotogaléria
Názov podujatia
Limity Telesnosti

Miesto konania
Česká republika

Termín konania
21.10.2019

Popis projektu

Bora Debnárová a Jindřiška Křivánková: Not To Take a Prayer

 

“V intimite tela”

 A ako sa modlíte vy? Cez techniku dychu s názvom Alchemy of Breath skúmajú  performerky telesný stav modlitby, vlastní intímni pohybový a emocionálni prejav totálneho bytia v prítomnosti. Odkazujú k princípom modlitby odlišných náboženstiev , spirituálnych filozofií a tradícií , kde hľadajú priestor k vlastnej transcendentálnej  komunikácii.

 https://www.facebook.com/events/1642305625905212/" style="background-color: rgb(255, 255, 255);">https://www.facebook.com/events/1642305625905212/" class="MsoNormal">https://www.facebook.com/events/1642305625905212/" class="MsoNormal">

Projekt je vytváraní formou výskumu, zameraný na  zoznamovanie sa s odlišnými formami náboženstva, rôznych kultúr či spirituálnych tradícií a ich prejavmi modlitby. Performerky hľadajú prejavy telesnej formy vlastnej modlitby - princípy určitých  telesných pakoreňov, k otváraniu sa k vyššiemu vedomiu.

 

Tanečný výskum Not To Take a Prayer vzniká od mája 2019 a stále je v procese hľadania.

Samotná myšlienka konceptu je rozpracovaná od roku 2017. 

Názov prímateľa
Barbora Debnárová

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
5 220,00 €