Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Z lásky k tradíciám

Krátky opis
Tanečný dom má podnietiť folklórne zoskupenia i sólistov k vyhľadávaniu, zberu, uchovávaniu a naštudovaniu neznámych i menej známych prejavov tradičnej hudobno-spevnej, ale prevažne tanečnej kultúry a ich prirodzenému začleneniu do pohybovej a tanečnej kultúry širokej verejnosti. Hlavným cieľom je prispievať k uchovávaniu, rozvíjaniu a sprístupneniu prejavov tradičnej tanečnej kultúry Slovenska tou bezprostredne najprístupnejšou formou - vlastným zážitkom – vlastnou skúsenosťou.
Fotogaléria
Názov podujatia
Vranovské tanečné domy - tanečný dom a tanečný domček

Miesto konania / kraj
Vranov nad Topľou / Vranov nad Topľou

Termín konania
25.10.2019

Popis projektu

Tanečné domy  je žánrovo vyprofilovaný projekt s moderným a jasným smerovaním vychádzajúcim z tradície. Jednu z hlavných komunikačných liniek tvorí mladá generácia – členovia folklórnych súborov. Ďalšími cieľovými skupinami sú členovia dedinských folklórnych skupín, ale aj široká laická verejnosť. Cieľovým skupinám chceme ponúknuť zážitok z priameho poznania tanečného, spevného, hudobného i etnologického materiálu prostredníctvom reálneho interaktívneho prístupu. Tretí tanečný dom vo Vranove nad Topľou bude obohatený o tanečný domček. Tentokrát sa budú vyučovať tance z dolného Gemera - (Silická Brezová, Tvrdošovce a okolie.) Hudobný sprievod - ľudová hudba pod vedením Ľuboslava Hudáka, lektormi tanečných domov budú sólisti tanečníci - Bálint Kristóf a Iveta Répássyová z FS Borostyán z Drnavy. Tanečný dom sa uskutoční dňa 25. 10. 2019, v Múzeu ľudovej kultúry vo Vranove nad Topľou.Názov prímateľa
Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou

Celkový rozpočet:
4 325,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €