Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čarovná studnička

Krátky opis
Prezentácia tradičných remesiel, tancov, piesní a zvykoslovia
Fotogaléria
Názov podujatia
Netradične tradičný večer

Miesto konania / kraj
Rimavská Sobota / Rimavská Sobota

Termín konania
29.10.2019

Popis projektu

Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote v spolupráci so Základnou školou Pavla Dobšinského v Rimavskej Sobote zorganizuje 29. 10. 2019 v priestoroch základne školy podujatie pod názvom Netradične tradičný večer. Cieľom podujatia je oboznámiť žiakov s tradičnými remeslami, ako hrnčiarstvo, pletenie košíkov, včelárstvo a tiež pripomenúť im jesenné a zimné zvykoslovie, ako aj tance a piesne z regiónu Gemer-Malohont. Chceme priniesť trocha tradícií medzi žiakov, ktorí sa s nimi v súčastnosti, čím ďalej tým menej stretávajú.

Názov prímateľa
Gemersko - malohontské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
12 800,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €