Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Gemerská podkovička 2019

Krátky opis
Festival detských folklórnych súborov Gemera-Malohontu
Fotogaléria
Názov podujatia
Gemerská podkovička 2019

Miesto konania / kraj
Revúca / Revúca

Termín konania
11.10.2019

Popis projektu

Piatok, 11. október 2019, patril v Revúcej mladým folkloristom z okresov Rimavská Sobota a Revúca. Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Revúcej zorganizoval jubilejný desiaty ročník festivalu detských folklórnych súborov pod názvom Gemerská podkovička.

Festival začal dopoludnia na Mestskom cintoríne v Revúcej, kde si organizátori spoločne s mladými folkloristami a ich vedúcimi uctili pamiatku Evky Skalskej, zakladateľky detského folklórneho súboru Lykovček, na počesť ktorej sa festival koná. Popoludní pokračoval festival Školením pre vedúcich detských folklórnych súborov a školami tanca a spevu, ktoré boli určené pre deti z detských folklórnych súborov.

Vo večerných hodinách vyvrcholil festival večerným program, na ktorom sa predstavilo 8 detských folklórnych súborov s viac ako 200 účinkujúcimi. Medzi účinkujúcimi nechýbali Mladosť z Klenovca, Lykovček z Revúcej, Hájiček, Lieskovček a Súkromná ZUŠ z Rimavskej Soboty, Zrkadielko z Hnúšte, Čížiček z Tisovca a pozvanie prijal aj detský folklórny súbor Pramienok z Liptovského Mikuláša, ktorý bol hosťom festivalu a urobil krásnu bodku na záver. Účastníci festivalu obdržali ďakovné listy a malé podkovičky pre šťastie a so všetkými prítomnými sa rozlúčili spoločnou pesničkou.

logo.pngKaždoročným poslaním a cieľom detského festivalu je podporovať tradičnú ľudovú kultúru, jej zvyky, piesne, tance a remeslá v regióne Gemer-Malohont. Ďakujeme všetkým účinkujúcim a návštevníkom podujatia za podporu a tešíme sa na ďalšie stretnutie už na jedenástom ročníku Gemerskej podkovičky. 

Názov prímateľa
Gemersko - malohontské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
2 120,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €