Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ZLATÁ PODKOVA, ZLATÉ PERO, ZLATÝ VLAS

Krátky opis
Regionálna a celoslovenská súťaž v prednese slovenskej rozprávky
Fotogaléria
Názov podujatia
Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas

Miesto konania / kraj
Drienčany / Rimavská Sobota

Termín konania
23.10.2019 - 24.10.2019

Popis projektu

Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote zorganizuje v dňoch 23. - 24. 10. 2019 v Drienčanoch XVI. ročník regionálnej a XIV. ročník celoslovenskej súťaže v prednese slovenskej rozprávky pod názvom Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas. Súťaž sa koná na počesť slovenského rozpravkára P. E. Dobšinského. Súťaž bude hodnotiť 3-členná porota v troch kategóriách, pričom každá kategória bude mať svoju porotu. Súčasťou súťaže bude aj pamiatka na J. D. Čipku, pri príležitosti 200 - tého výročia narodenia, ktorý tiež pôsobil v Drienčanoch. Počas súťaže bude výstava ilustrátora Miroslava Regitka. V rámci celoslovenskej súťaže je pre účastníkov pripravená aj beseda so spisovateľkou Petrou Nagyovou Džerengovou. 

Názov prímateľa
Gemersko - malohontské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
2 650,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €