Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tancom naprieč generáciami

Krátky opis
Vzdelávací projekt „Tancom naprieč generáciami“ je zameraný na zlepšenie a obohatenie tanečných aktivít pre ľudí v rôznom veku, ktorým sa dlhodobo venujeme. Aktivity projektu: * Tanečné dielne pre deti od 4 do 10 rokov * Tréningy súčasného tanca pre mládež a dospelých * Variácie klasického a orientálneho tanca pre ženy * Vzdelávacie pásmo so Zosiou Jo – hosťujúcou pedagogičkou / 3 – workshopy: pre deti, pre dospelých a pre tanečných pedagógov, pedagógov umenia i art – terapeutov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Vzdelávacie pásmo "Povaha a možnosti kreatívneho tanca" so Zosiou Jo (UK)

Miesto konania / kraj
Žilina / Žilina

Termín konania
22.10.2019 - 27.10.2019

Popis projektu

Pozývame Vás na tri workshopy so Zosiou Jo:

Streda 23.10.2019 /17-18.30h – Popoludňajší workshop pre deti

Piatok 25.10.2019 /17- 20h – Deep face of the moving wave / otvorený workshop pre mládež a dospelých

Víkend 26.-27.10.2019 – Kreatívny tanec s deťmi a mládežou II. / workshop pre pedagógov

 O workshopoch:

Popoludňajší workshop pre deti

Popoludňajší workshop v rozsahu 2 hodín určenýpre deti z tanečných dielní v Labyrinte a prípadných záujemcov vo veku od 6 do 10 rokov. Workshop bude zameraný na budovanie sebavedomia a odvahu experimentovať, podporu tvorivého pohybu a rozvoj choreografického a kompozičného cítenia.

Deep face of the moving wave:

Tanečný tvorivo-technický tréning určený pravidelným, občasným i čerstvým záujemcom o tanec a jeho odtiene na vlastnej koži. Prostredníctvom obrazov, imaginácie a kontaktu budeme objavovať plynulosť a možnosti v tanci. Pozvaná je pomalosť a mäkkosť, rovnako ako sila a dynamika. Prostredníctvom fixných pohybových fráz založených na „release technique“ spolu s improvizáciou a somatickým pohybom  budeme hľadať jednoduché cesty do i zo zeme ako i naprieč priestorom.

Kreatívny tanec s deťmi a mládežou

Počas workshopu bude Zosia zdieľať svoju 10- ročnú prax v oblasti práce s deťmi a mládežou; na úrovni umeleckej – v oblasti choreografie a interpretácie, ale aj v oblasti neformálneho vzdelávania a komunitnej praxe. Počas jej workshopu budú účastníci skúmať ako sprevádzať deti a mládež tvorivými pohybovými úlohami, zameranými na budovanie sebavedomia, prácu s vlastným telom a pohybovým slovníkom, ale aj na prácu s priestorom a časom, obsahom a významovosťou. Cieľom workshopu je obohatiť tzv. „creative toolkit“ zúčastnených pedagógov, teda zdieľať nástroje tvorivého, imaginatívneho a inkluzívneho prístupu k tanečným a pohybovým aktivitám s deťmi a mládežou. 

Kontakt a prihlasovanie: bashka@tda.sk

Viac info:

https://centrumlabyrint.sk/povaha-a-moznosti-kreativneho-tanca/https://centrumlabyrint.sk/povaha-a-moznosti-kreativneho-tanca/">https://centrumlabyrint.sk/povaha-a-moznosti-kreativneho-tanca/ class="fontstyle01">https://centrumlabyrint.sk/povaha-a-moznosti-kreativneho-tanca/https://centrumlabyrint.sk/povaha-a-moznosti-kreativneho-tanca/">https://centrumlabyrint.sk/povaha-a-moznosti-kreativneho-tanca/ class="MsoNormal">FB:

Deep face of the moving wave:

https://centrumlabyrint.sk/povaha-a-moznosti-kreativneho-tanca/https://centrumlabyrint.sk/povaha-a-moznosti-kreativneho-tanca/">https://centrumlabyrint.sk/povaha-a-moznosti-kreativneho-tanca/ class="fontstyle01">https://centrumlabyrint.sk/povaha-a-moznosti-kreativneho-tanca/https://centrumlabyrint.sk/povaha-a-moznosti-kreativneho-tanca/">https://centrumlabyrint.sk/povaha-a-moznosti-kreativneho-tanca/ class="MsoNormal">Kreatívny tanec s deťmi a mládežou II.:

https://centrumlabyrint.sk/povaha-a-moznosti-kreativneho-tanca/https://centrumlabyrint.sk/povaha-a-moznosti-kreativneho-tanca/">https://centrumlabyrint.sk/povaha-a-moznosti-kreativneho-tanca/ class="MsoNormal">Názov prímateľa
Tanečné divadlo Alternatív

Celkový rozpočet:
10 150,00 €

Výška podpory:
4 800,00 €