Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Foajé - centrum pre komunitnú kultúru

Krátky opis
Sú DVE, študujú VŠVU na Katedre Grafiky, ateliér ilustrácie prof. Dušana Kállaya. Okrem toho ich spájajú utorkové konzultácie a divný humor, no najviac mátohy. Každá si ich vysvetľuje po svojom a každá ich vníma inak.
Fotogaléria
Názov podujatia
Dve z 214: Andrea Plulíková a Hedviga Gutierrez

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
14.12.2017 - 31.12.2017

Popis projektu

Sú DVE, študujú VŠVU na Katedre Grafiky, ateliér ilustrácie prof. Dušana Kállaya. Okrem toho ich spájajú utorkové konzultácie 

a divný humor, no najviac mátohy. Každá si ich vysvetľuje po svojom a každá ich vníma inak.


Andrea Plulíková
Študuje na VŠVU v ateliéry voľnej grafiky a ilustrácie u prof. Dušana Kállaya. Študovala na gymnáziu v Bratislave, rok strávila aj štúdiom Histórie na Trnavskej Univerzite v Trnave. Minulý rok sa v rámci programu Erasmus+ zúčastnila študijného pobytu v Imatre na Saimaa University of Applied Sciences, Imatra, Fínsko. Má rada históriu a mytológiu, zaujíma ju psychológia. V tvorbe sa často inšpiruje fantáziou. Výstava je nahliadnutím do tvorby z pobytu vo Fínsku, inšpirovanej ako tak čarovným vplyvom krajiny ako aj zobrazením menej pozitívnych pocitov. Má sa dnes dobre. Ide si do školy po plech...

Hedviga Gutierrez 
Je študentkou štvrtého ročníka na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, na Katedre grafiky a iných médií, v ateliéri ilustrácie prof. Dušana Kállaya. Vyštudovala Strednú umeleckú školu Ladislava Bielika v Leviciach, odbor Propagačná grafika. Absolvovala internú stáž v Laboratóriu ilustrácie doc. Ľuboslava Paľa. Na výstave predstavuje časť bakalárskej práce z cyklu Obludy slovenské. Grafické listy spolu s autorskými textami tvoria knihu o starých slovenských mýtoch. Hedviga sa venuje ilustrácii už štvrtý rok, rada prepája tradičné grafické techniky, tento raz je to litografia. Hedviga je veľký kávičkár. 

Názov prímateľa
Foajé

Celkový rozpočet:
25 000,00 €

Výška podpory:
8 000,00 €