Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

20 rokov Korničky

Krátky opis
Detský folklórny súbor Kornička oslavuje 20.výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti pripravil súbor samostatný koncert ľudovej hudby a speváckej skupiny a tiež slávnostný galaprogram "O troch pramienkoch II.". Ten je voľným pokračovaním rozprávkového príbehu "O troch pramienkoch", ktorý bol uvedený v roku 2014 pri príležitosti 15.výročia založenia DFS Kornička.
Fotogaléria
Názov podujatia
O troch pramienkoch II.

Miesto konania / kraj
Trenčín / Trenčín

Termín konania
25.10.2019 - 26.10.2019

Popis projektu

Kornička má v tomto roku dospelých 20 rokov a za sebou niekedy veselú, inokedy aj ťažšiu cestu. Pred piatimi rokmi, keď oslavovala svoje pätnástiny, musela vybojovať svoj boj so zlou bosorkou, ktorá jej chcela škodiť. Zdalo by sa, že sa jej to podarilo, ale striga jedna, mala tri nepodarené decká. Smartfónku, Nefkusa a najmladšiu Zábudku. Tie sa snažili svoju mater pomstiť a celý čas hádzali Korničke polená pod nohy. Kornička sa však nevzdala. Ako dopadol tentokrát jej boj so zlými strigami, sa dozviete v Trenčíne 26.10.2019 v programe O troch pramienkoch II.

Predvečer programu uvedie ľudová hudba a spevácka skupina súboru samostatný koncert v Galérii Vážka.

Námet, scenár a réžia: Vlado MišíkNázov prímateľa
Detský folklórny súbor Kornička

Celkový rozpočet:
30 750,00 €

Výška podpory:
19 380,00 €