Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Priestor pre dvojité samohlásky

Krátky opis
Netradičný autorský projekt Anny Sedlačkovej (SK) a Matthew Hawkinsa (UK), ktorý prináša zamyslenie a zábavu na dosah ruky. Oslovuje komunitu priamo v ich "najbezpečnejšom" prostredí tanečných sál. Predstavenie ponúka konceptuálne pohybové skúmanie vzťahu tanca, priestoru a jazyka na mieste, kde vzniká - na tanečnej sále.
Fotogaléria
Názov podujatia
Already there. Priestor pre dvojité samohlásky - anglická premiéra

Miesto konania
Spojené kráľovstvo

Termín konania
25.10.2019

Popis projektu

Autorský projekt Anky Sedlačkovej a Matthew Hawkinsa (UK). Netradičný autorský projekt, ktorý prináša zamyslenie a zábavu na dosah ruky. Oslovuje komunitu priamo v ich "najbezpečnejšom" prostredí tanečných sál. Predstavenie ponúka konceptuálne pohybové skúmanie vzťahu tanca, priestoru a jazyka na mieste, kde vzniká - na tanečnej sále.


„Priestor pre dvojité Samohlásky“ sú v istom zmysle aj Already there, ako anglo - slovenské stretnutia medzi tanečníkmi Ankou Sedlackovou a Matthewom Hawkinsom, ktoré pokrývajú ich rôzne spolupráce za posledné tri desaťročia. Majú pocit, že nie je potrebné bazírovať na tom, čo sa stane, ale napriek tomu je, pre týchto „celoživotných študentov“, správne vzdať hold tomu, čo by mohlo byť okamžite po ruke v ich milovaných pracovných lokalitách. Experimentujú s metodikou provizórneho správania a majú v úmysle vyvolať pop - up zážitok s vhodnou hĺbkou.


Predstavenie bude prezentované v piatok 25. 10. 2019 o 16.00 hod v DanceBase (národné centrum pre tanec) Edinburgh, Spojené Kráľovstvo.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia ako hlavný partner projektu.

https://www.dancebase.co.uk/residencies-autumn-2019/matthew-hawkins-anka-sedlackova-21-25-october-1520


" target="_blank">https://www.dancebase.co.uk/residencies-autumn-2019/matthew-hawkins-anka-sedlackova-21-25-october-1520">https://www.dancebase.co.uk/residencies-autumn-2019/matthew-hawkins-anka-sedlackova-21-25-october-1520


Názov prímateľa
Neskorý zber

Celkový rozpočet:
7 430,00 €

Výška podpory:
7 000,00 €