Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Mobilné kultúrne centrum 2018

Krátky opis
Klavirista Ivan Šiller predstaví v Modre koncertný program s názvom Sonatine. Zaznejú diela Maurica Ravela, Martina Burlasa, Philipa Glassa a Oliviera Messiaena. Pozývame vás na koncert v stredu 23. októbra o 19:00 do Malej sály Kultúrneho domu v Modre.
Fotogaléria
Názov podujatia
Talk/Play/Share: Sonatine

Miesto konania / kraj
Modra / Pezinok

Termín konania
23.10.2019

Popis projektu

Ak sa zaujímate o hudbu 20. storočia, či jej súčasné prejavy, občianske združenie InMusic v spolupráci s Kultúrnym centrom Modra pre vás pripravilo klavírny recitál uznávaného slovenského umelca Ivana Šillera. Tento klavirista už roky časť svojej energie venuje práci s deťmi na umeleckých školách a koncertovaniu v menších slovenských mestách. Cieľavedome sa snaží oboznamovať deti, učiteľov a návštevníkov koncertov so súčasnými dielami slovenskej a svetovej hudby. Hudobné stretnutia s ním nie sú len o interpretácii skladieb, ale aj o poodhalení kontextov vzniku jednotlivých diel, či osudov ich autorov. Ivan Šiller rád sedí za klavírom, ale obľubuje aj spontánne rozhovory s návštevníkmi koncertov. Najväčšiu radosť má obvykle z poslucháčov, ktorým sa otvorí dovtedy nedostupný svet vážnej hudby. Vnímať čistú krásu tónov, spontánnu tvorivosť a vtip, ktorý je často súčasťou diel, ktoré si Ivan Šiller vyberá, môžete aj bez toho, aby ste sa orientovali v notových partitúrach, či poznali kultúrne súvislosti jednotlivých skladieb. Možno práve radosť z hudby na koncerte vám pomôže preniknúť hlbšie do diel, ktoré reflektujú náš súčasný svet a nie sú prvoplánové.Názov prímateľa
InMusic, o. z.

Celkový rozpočet:
48 483,00 €

Výška podpory:
35 000,00 €