Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čitateľský klub Violy

Krátky opis
Hlavným zámerom projektu Čitateľský klub Violy je podpora čitateľstva a kultivácia literárneho vkusu u rôznorodo generačne štrukturovaného publika prostredníctvom diskusných stretnutí nad vybranými dielami slovenskej a svetovej literatúry.
Fotogaléria
Názov podujatia
Poviedkar A. P. Čechov

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
22.10.2019

Popis projektu

V prozaickej tvorbe ANTONA PAVLOVIČA ČECHOVA sa dajú objaviť najrôznejšie žánre: krátkej črty, humoresky, scény či rozprávania, poviedky i rozsiahlejšie novely. Nebolo ľahké vybrať z množstva jeho textov len pár pre októbrový Čitateľský klub Violy... Kľúčom sa napokon stala snaha ponúknuť ochutnávku zo spomínanej rôznorodosti. Možno budeme môcť spoločne uvažovať i na tému: Toto všetko je Čechov? Alebo navzájom zdieľať, čo bolo pre každého z Vás v jeho poviedkach tým očarujúcim a vzrušujúcim, výnimočným...

Názov prímateľa
Šušľavá mušľa

Celkový rozpočet:
2 106,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €