Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Duša je vždy mladá.

Krátky opis
Stretávanie sa mládeže pri práci . Viesť mládež k remeslu a k vyjadreniu vlastného cítenie v odievaní. Nakoĺko členovia folkl. skupiny majú remeselné zručnosti, skúsenejší zúročia svoje pracovné skúsenosti vo výrobe vlastnej krojovej súčiastky, prislúchajúcemu stavu dievčat a mládencov, ktorú budú nosiť. Vyšívanie, šitie pod dohľadom lektorov. Odevné súčiastky bude mládež a členovia folklórnych skupín nosiť na svoje vystúpenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tvoj kroj- tvoja duša

Miesto konania / kraj
Strečno / Žilina

Termín konania
07.10.2019

Popis projektu

V poradí už 4. remeselná dielňa zameraná na vyšívanie častí krojov- liemce a obojček na oplecko.

Pod dohľadom remeselníčky p. Otílie Kadašiovej sa stretávajú dievčatá  od júla 2019. 

Zvládajú náročnú techniku vyšívania na ručne tkanom ľanovom plátne s využitím vzorov z obce Strečno.

Vyšívajú doma a stretávajú sa pravidelne na spoločných vyšívaniach. 

Do výšivky vkladajú tradičné vzory a farby, s vlastným cítením. 

Na tomto stretnutí bolo spolu 15 účastníčok.

Názov prímateľa
Hajov

Celkový rozpočet:
13 685,00 €

Výška podpory:
13 000,00 €