Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Číta celá rodina

Krátky opis
Festival je zameraný na podporu čítania u detí a mládeže. Neformálnymi stretnutiami so spisovateľmi pomáhame navrátiť knihy, čítanie a potrebu čítať späť do rodín.
Fotogaléria
Názov podujatia
Číta celá rodina

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
18.10.2019 - 19.10.2019

Popis projektu

Projekt sa uskutoční deviatykrát. Vieme a veríme, že privádzame osobnými stretnutiami so spisovateľmi detí ku knihám a tým sa otvárajú dvere k čítaniu jednoduchšie. Festival má tri bloky. Prvý je piatkové čítanie na 20 základných školách mesta Košice. Celodenné čítanie na školách - Škola, ktorá číta. Zúčastnia sa ho 16 spisovatelia a ilustrátori, ktorí budú celý deň čítať na školách. Čítajú dospelí deťom, deti dospelým, číta sa na rôznych miestach školy a žiaci a samotná škola sa spolupodieľa na príprave programu.  Druhý programový blok sprostredkuje stretnutie s festivalovými hosťami na moderovanom Literárnom večere určenému širokej verejnosti, ktorá bude v LitParku - pobočke knižnice. Tretí programový blok je sobotňajší celodenný program pre rodiny s deťmi. Bude prebiehať priamo v knižnici a vo vstupnom priestore budovy Bravo v Kulturparku. Program je koncipovaný pre rôzne vekové kategórie, budú divadielka, tvorivé dielne, prezentácia kníh, prednášky o čítaní, o tom ako chrániť životné prostredie a mnoho ďalších. 

Spoluorganizátori: základné školy, mesto Košice a inštitúcie spolupodieľajúce sa na programe

Názov prímateľa
Knižnica pre mládež mesta Košice

Celkový rozpočet:
5 750,00 €

Výška podpory:
5 200,00 €