Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Duša je vždy mladá.

Krátky opis
Cieľom je podporiť aktívnu činnosť mládeže vo folkl. skupinách Hajov a Hajovček. Mládež-aktívny poslucháč a bádateľ,hľadá paralely v spôsobe trávenia voľného času mládeže v minulosti, dnes. Spomienko-terapia pamätníkov pre pocit „byť potrebným“ a omladenie v spomienkach. Živý generačný prenos a materiál pre obohatenie programov folkl. skupín. Podporiť súdržnosť a materiálne vybavenie členov folkl.skupín,ošatenie a obutie,remeselné činnosti. Cez pódium priniesť poznanie širokému okoliu.
Fotogaléria
Názov podujatia
"Posiedky"-Strečno -stretnutie generácií v aktívnom počúvaní ešte žijúcich pamätníkov /bádanie mládeže

Miesto konania / kraj
Strečno / Žilina

Termín konania
07.10.2019

Popis projektu

Stretnutie generácií v aktívnom počúvaní ešte žijúcich pamätníkov /bádanie mládeže. Spolu 21 účastníkov-

8 hostí a 12 mládežníkov a ďalších hostí sa stretlo v príjemnej atmosfére Kudeľnej izby v Strečne pri spomienkach hostí na svoju mladosť. Veselé spomienky, príbehy a piesne pamätníkov oživili aj dobové fotografie, ktoré hostia priniesli. Na oplátku im mládežníci pospievali dievocké piesne z repertoáru folklórnych skupín. Spomínanie doplnili zvedavé otázky mládeže k téme. Spomienky zaznamenali na diktafón a budú cenným materiálom pre ďalšiu prácu folkl. skupín. 


Názov prímateľa
Hajov

Celkový rozpočet:
13 685,00 €

Výška podpory:
13 000,00 €