Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čítajme!

Krátky opis
Zámerom projektu Čítajme! je realizácia kultúrnych podujatí a besied s multižánrovým presahom, prostredníctvom ktorých chceme zvyšovať záujem o literatúru a čítanie, poskytnúť prehľad o dianí na slovenskej literárnej scéne, formovať vzťah k literatúre pripravovaním podujatí a besied s regionálnymi autormi, propagovať slovenských spisovateľov pre dospelých, deti a mládež, ale aj žánrovú literatúru.
Fotogaléria
Názov podujatia
Beseda s Dušanom Kalmančokom a Máriusom Kopcsayom

Miesto konania / kraj
Pezinok / Pezinok

Termín konania
12.12.2017

Popis projektu

V zime priťahujú zrak viac ako inokedy, sú jasnejšie, intenzívnejšie. Prečo to tak je? Aké tajomstvá ukrývajú zimné súhvezdia Orión, Býk či Veľký pes a čo môžeme “vyčítať” z vianočnej oblohy? To všetko prezradí pezinským piatakom priamo v čitárni našej knižnice uznávaný slovenský astronóm Dušan Kalmančok, objaviteľ niekoľkých asteroidov, ktorý svojou vedeckou prácou významne prispel k založeniu Observatória v Modre. Diskusiou sprevádza spisovateľ, novinár, hudobník a vášnivý propagátor prírodných vied Márius Kopcsay.


Názov prímateľa
Malokarpatská knižnica v Pezinku

Celkový rozpočet:
2 670,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €