Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Verešvárske dedičstvo

Krátky opis
Predstavenie publikácie Verešvárske dedičstvo verejnosti určené všetkým obyvateľom Červeníka, širokého okolia a priaznivcom tradičného ľudového umenia spojené s kultúrnym programom, v ktorom sa predstavia červenícke folklórne telesá. Na podujatí bude možnosť zakúpiť si publikáciu Verešvárske dedičstvo.
Fotogaléria
Názov podujatia
Vydávanie neperiodickej publikácie Verešvárske dedičstvo

Miesto konania / kraj
Červeník / Hlohovec

Termín konania
13.10.2019

Popis projektu

 Vydanie neperiodickej publikácie s názvom Verešvárske dedičstvo prebehlo podľa plánu uvedeného v žiadosti. Publikácia obsahuje 190 strán vo formáte A4, náklad je 250 ks. Autorkou publikácie je Mária Kotláriková, ktorá publikáciu predstaví verejnosti v uvedenom termíne tohto výstupu. Na uvedení publikácie Verešvárske dedičstvo sa predstavia folklórne zoskupenia z Červeníka dychová hudba Verešvaranka, dedinská folklórna skupina Verešvaran, detský folklórny súbor Verešvaranček, ľudové hudby Malí a Mladí huslisti a muzika Heskovci, ktorí sú priamymi pokračovateľmi šírenia nielen krásy červeníckeho kroja, o ktorom vznikla táto publikácia ale predovšetkým šíriteľmi tradičnej ľudovej kultúry v Červeníku a okolí.

Názov prímateľa
Tradície minulosti mosty budúcnosti

Celkový rozpočet:
46 182,00 €

Výška podpory:
30 000,00 €