Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Prezentácia Folklórneho súboru Nadšenci v zahraničí

Krátky opis
Folklórny súbor Nadšenci sa v rámci projektu zúčastnil medzinárodného folklórneho festivalu, ktorý sa uskutočnil v dňoch 2.9.-8.9. 2017 v Rusku.
Fotogaléria
Názov podujatia
Účasť Folklórneho súboru Nadšenci na medzinárodnom folklórnom festivale v Rusku

Miesto konania
Ruská federácia

Termín konania
02.09.2017 - 08.09.2017

Popis projektu

V rámci projektu členovia Folklórneho súboru Nadšenci pripravili hudobno-tanečný program, ktorý prezentovali na medzinárodnom folklórnom festivale Golden Ring. Medzinárodného festivalu sa zúčastnili viaceré zahraničné súbory, a to súbory z Ruska, Južnej Kórei, Rakúska, Španielska a Mexika. Počas festivalu naši členovia vystupovali vo viacerých mestách a to Vladimir, Suzdal a Kovrovski rajon. V rámci projektu členovia súboru prezentovali na vystúpeniach a sprievodoch slovenský folklór z trenčianského regiónu ako aj z ďalších regiónov Slovenska. Stretli sme sa s pozitívnymi ohlasmi na naše vystúpenia zo strany publika ako aj zo strany organizátorov festivalu a ďalších zúčastnených súborov. Odozva divákov bola výborná. Domáce publikum zaujali naše pestré kroje ako aj náš tanečný a hudobný program. Počas festivalu nás slávnostne prijal viceguvernér regiónu Mikhail Kolkov. V rámci propagácie festivalu poskytli rozhovor pre televíziu náš umelecký vedúci ako aj vedúci hudby. Nadviazali sme priateľstvo s hlavou Medzinárodného oddelenia štátneho ruského domu ľudového umenia Andreiom Belyaevom. Objavili sme sa v rôznych reportážach v televízii, novinách či na internete. V rámci voľného času nám organizátori zabezpečili prehliadku Moskvy, Suzdalu, Vladimiru a Taneyevovho skanzenu. 

Názov prímateľa
Folklórny súbor Nadšenci

Celkový rozpočet:
8 600,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €