Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čarovná studnička

Krátky opis
Ukážka tradičných remesiel - kováčstvo, rezbárstvo, pastierske biče
Fotogaléria
Názov podujatia
Tradičné remeslo

Miesto konania / kraj
Tisovec / Rimavská Sobota

Termín konania
15.10.2019

Popis projektu

V rámci projektu realizujeme tvorivé dielne, v rámci ktorých budú mať žiaci možnosť spoznať tradičné remeslá Gemera-Malohontu, a to kováčstvo, rezbárstvo a pletenie pastierskych bičov. Remeslá prídu deťom ukázať remeselníci, ktorí sa v súčasnosti daným remeslám aj venujú, pán Igor Radič bude prezentovať kováčstvo, Milan Stieranka rezbárstvo a Ľubomír Majan ukáže deťom ako sa pletú pastierske biče. Tvorivými dielňami chceme uchovávať naše tradičné remeslá. 

Názov prímateľa
Gemersko - malohontské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
12 800,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €