Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Gemerská podkovička 2019

Krátky opis
Festival detských folklórnych súborov
Fotogaléria
Názov podujatia
Gemerská podkovička 2019

Miesto konania / kraj
Revúca / Revúca

Termín konania
11.10.2019

Popis projektu

11. októbra 2019 sa v Revúcej uskutoční už desiaty ročník festivalu detských folklórnych súborov pod názvom Gemerská podkovička. Súčasťou festivalu je aj spomienka na pani Evku Skalskú (zakladateľku detského folklórneho súboru Lykovček) na Mestskom cintoríne v Revúcej. Poobedie bude patriť deťom z detských folklórnych súborov, pre ktorých sú pripravené školy tanca a spevu a ich vedúcim, ktorí sa niečo nové dozvedia na Školení pre vedúcich detských folklórnych súborov, na ktorom bude lektorkou Lenka Adzimová. V podvečer je pripravený program, na ktorom sa predstavia detské folklórne súbory Gemera - Malohontu (Lykovček z Revúcej, Zornička a Mladosť z Klenovca, Lieskovček, Hájiček a Súkromná ZUŠ z Rimavskej Soboty, Zrkadielko z Hnúšte a Čížiček z Tisovca) a hosťujúci detský foklórny súbor Pramienok z Liptovského Mikuláša. 

Názov prímateľa
Gemersko - malohontské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
2 120,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €