Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada 2019 - celoslovenská čitateľská súťaž a putovná výstava

Krátky opis
Putovná výstava sa z Knižnice Juraja Fándlyho presúva do Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch.
Fotogaléria
Názov podujatia
Putovná výstava Osmijankova literárna záhrada

Miesto konania / kraj
Nové Zámky / Nové Zámky

Termín konania
14.10.2019 - 14.11.2019

Popis projektu

Osmijankova literárna záhrada rozkvitne na jeseň v ďalšom zo slovenských miest, aby deti z tohto regiónu vstúpili do nej a zasadili semienka svojho čitateľstva. Čaká na ne záhradnícka práca, ku ktorej budú potrebovať všetky svoje čitateľské zručnosti. Hlavní záhradníci im pomôžu vypestovať vzácne knihokvety, aby pri odchode v nej zanechali svoju stopu. Rozpávkovník Kristy Bendovej, Fantazmagorika knihoplodá, strom Šifrovník, Veršoplôtiky P.O. Hviezdoslava, Miroslava Válka, Tomáša Janovica, močiar porekadlovník i tajomný Peliešok či vznešená Osmimetrovnica kráľovská sú zárukou toho, že to bude čítanie hrou. Putovanie výstavy po Slovensku sa realizuje vďaka finančnej podpore z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
25 500,00 €

Výška podpory:
19 000,00 €