Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

AMANDA a GUS

Krátky opis
Hra americkej populárnej autorky Kathleen Clarkovej, ktorej pôvodný názov Amanda a Gus, je krásnou romantickou komédiou. Je nevšedná tým, že vyrozpráva nádherný príbeh o romániku v živote dvoch starších ľudí. Navyše tento príbeh divákov aj rozplače, aj pobaví, ale najmä pohladí po duši. Je to pre cieľovú skupinu - mladá, stredná generácia, ale najlepšie rodinná záležitosť pre vnukov a vnučky starých rodičov vrátane ich.
Fotogaléria
Názov podujatia
AMANDA a GUS

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
18.12.2017

Popis projektu

Zámerom projektu je uviesť na slovenské javiská komornú hru americkej populárnej autorky Kathleen Clarkovej, ktorej pôvodný názov je Amanda a Gus a podtitul "...si ako šálka dobrej kávy". Je krásnou romantickou komédiou. Je nevšedná tým, že vyrozpráva nádherný príbeh o romániku v živote dvoch starších ľudí. Navyše tento príbeh končí optimisticky a to je dnes vzácnosťou. V skvelom obsadení dvoch protagonistov - populárnych hercov pp. AMANDA - Z.Furková a GUS - F.Kovár - príbeh divákov aj rozplače, aj pobaví, ale najmä pohladí po duši. Čo je podstatné v našej hre ? Mlčanlivý vdovec, starý vojnový veterán a temperamentná babička nájdu to, čo najmenej čakajú - druhú šancu na lásku. Možno spolu s autorkou si mnohokrát kladieme otázku, prečo je divadlo dôležité? Spolu s ňou a s touto hrou chceme povedať, že divadlo osvecuje. Pomáha nám pochopiť seba aj druhých a prečo ľudia robia to, čo robia. A to nás inšpiruje v tom, ako žijeme. Je to zároveň aj moja dramaturgická koncepcia v uvádzaní divadelných hier. A ešte niečo. Radosti aj problémy, vzťahy bez ohľadu na vek, sú spojené so životom. Láska je láska. Aj o tom bude divadelný večer. Réžia Michal Spišák, Je to pre cieľovú skupinu - mladá, stredná generácia, ale najlepšie rodinná záležitosť pre vnukov a vnučky starých rodičov vrátane ich.

Názov prímateľa
RECORD, s.r.o.

Celkový rozpočet:
7 600,00 €

Výška podpory:
7 000,00 €