Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Na Mýte

Krátky opis
FS Vrchovina v roku 2019 oslavuje svoje 10. výročie. Pri tejto príležitosti pripravili členovia súboru tanečno-divadelné predstavenie.
Fotogaléria
Názov podujatia
Na Mýte. Tanečno-divadelné predstavenie. 10. výročie FS Vrchovina

Miesto konania / kraj
Stará Ľubovňa / Stará Ľubovňa

Termín konania
25.10.2019

Popis projektu

„Tak vám poviem, krčma to nie je len tak hocičo. Napríklad táto moja Na mýte. Všetci si myslia, že sa tu len pije. Omyl. Krčma to je jak toto Voľstrít v Amerike. Chceš dačo predať alebo kúpiť? Kde inde ako v krčme. Chceš si požičať? Nie je problém, vždy tu nájdeš nejakého ochotného žida. Chceš sa dozvedieť, čo je v meste a okolici nové? Netreba ti ani čítať noviny, tu sa všetko dozvieš. Nie že richtársky úrad, ale krčma je stred mesta.“ V tridsiatych rokoch 20. storočia stála na okraji mesta Stará Ľubovňa krčma na Mýte. Patrila Robertovi Pavlovskému, ktorý sa nemalými písmenami zapísal do dejín Starej Ľubovne. Krčma bola miestom, kde sa sústreďovali všetky dôležité informácie, uzatvárali majetkovo-právne transakcie, miestom neformálnej komunikácie i miestom kultúrneho a spoločenského života. A nebolo to inak ani v Krčme Na Mýte v osudný deň roku 1939.


Vystúpia: členovia FS Vrchovina a priatelia

Réžia a scenár: Peter Karpinský, Františka Marcinová, Katarína Babčáková

Choreografie: Františka Marcinová, Katarína Babčáková, Marek Sabol

Názov prímateľa
Vrchovina - Priatelia folklóru ľubovnianskeho okresu

Celkový rozpočet:
19 320,00 €

Výška podpory:
16 000,00 €