Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

4-3-2-1... / Cyklus besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi

Krátky opis
4-3-2-1... Cyklus besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi Moderátor: DADO NAGY 13. ročník v Nitrianskej galérii
Fotogaléria
Názov podujatia
4-3-2-1... / Cyklus besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
03.10.2019 - 04.12.2019

Popis projektu

3. 10. 2019 o 18.00 hod.

Arpád Soltész

pracoval ako novinár a investigatívny žurnalista vo viacerých denníkoch, týždenníkoch i v televízii. V súčasnosti pôsobí ako politický komentátor a glosátor. Jeho posledný román Sviňa je fiktívny príbeh, ktorý sa odohráva vo vymyslenej malebnej krajinke pod drobnými veľhorami. Táto krajina sa ale nápadne podobá na Slovensko a dokonale zrkadlí súčasnú atmosféru v našej spoločnosti.


14. 11. 2019 o 18.00 hod.

Jana Bodnárová

vyštudovala dejiny umenia. Od začiatku 90. rokov sa venuje výhradne literárnej činnosti a popri tom aj tvorbe video performancií, ktoré prezentuje v galériách a na experimentálnych divadelných scénach. Za poviedkový debut Aféra rozumu získala Cenu Ivana Kraska. V r. 2018 jej vyšla nová kniha NOCturná, ktorá zaujala odbornú porotu a prepracovala sa medzi finalistov Anasoft litera.

 

4. 12. 2019 o 18.00 hod.

Mariana Čengel Solčanská

je režisérka, scenáristka a spisovateľka, ktorá študovala réžiu na Univerzite Karlovej v Prahe a VŠMU v Bratislave, taktiež politológiu a kulturológiu na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Jej filmy získali mnoho ocenení na domácich aj zahraničných festivaloch. V minulom roku vzbudila veľký čitateľský záujem jej kniha o významnej osobnosti našich dejín – M. R. Štefánikovi.

 

Názov prímateľa
Nitrianska galéria

Celkový rozpočet:
2 106,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €