Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Valalická krojovaná paráda 2019 - "Okoštujce, jak smakovalo v našej kuhňi"

Krátky opis
Podujatie Valalická krojovaná paráda je prezentáciou tradičnej ľudovej kultúry, ktorá vzdáva hold kroju, posledným nositeľkám tradičného ľudového odevu a spôsobu života v minulosti, tradíciám a zvykom. 14. ročník predstavuje tému: Okoštujce, jak smakovalo v našej kuhňi. Program bude koncipovaný ako prezentácia zvykoslovných pásem s tématikou výroby tradičných jedál a zvykov s tým súvisiacich.
Fotogaléria
Názov podujatia
Valalická krojovaná paráda 2019 - "Okoštujce, jak smakovalo v našej kuhňi"

Miesto konania / kraj
Valaliky / Košice-okolie

Termín konania
01.01.2019 - 15.12.2019

Popis projektu

Valalická krojovaná paráda 2019 sa začne v nedeľu 13.10.2019 o 15.00 hod. sprievodom (živou pozvánkou na podujatie) účinkujúcich a hostí od farského kostola do veľkej sály KD Valaliky.

14. ročník podujatia návštevníkom priblíži kuchyňu našich prastarých mám. Do témy nás  uvedie odbornou prezentáciou o príprave tradičných pokrmov našich predkov etnologička a historička Mgr. Katarína Nádaská, PhD. Ďalej účinkujú FSk Bystränky a ĽH Vlada Molnára z Rožňavského Bystrého - príprava jedál pred Dožinkami - výroba šúľaniec s makom resp. kapustou(šifľiky). ŽSS Hanišťanky z Hanisky pri Košiciach nám priblíži lúpanie kukurice a varenie kukuričnej kaše (grís). FsK Kadlubek z Valalík nám ukáže prípravu tradičných rezaniek. ŽSS Paradne ňevesti bude variť palenku. Sprievodným podujatím budú tvorivé dielne pre deti - tradičné zdobenie perníkov. Nebude chýbať ochutnávka tradičných pokrmov.

Názov prímateľa
Obec Valaliky

Celkový rozpočet:
1 880,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €