Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Program EQO 2019

Krátky opis
Cieľom projektu je pravidelná prezentačná aktivita nezávislého umenia a kultúry participujúcich profesionálnych umelcov. Zámerom je poskytnutie platformy a priestoru pre živé umenie a súčasné prejavy vizuálnej a audiovizuálnej kultúry kvalitných lokálnych tvorcov, absolventov a študentov odborov so zameraním na voľné výtvarné umenie a zaujímavých nadregionálnych autorov. Poskytnutím možnosti na kreatívnu prezentáciu umenia v priestore EQO chceme prispieť k rastu a získavaniu skúseností umelcov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Matúš Astrab: Procesy

Miesto konania / kraj
Spišský Hrhov / Levoča

Termín konania
19.09.2019 - 20.10.2019

Popis projektu

Matúš Astrab

PROCESY

 

19/9 – 20/10/19

EQO (priestor interaktívnej kultúry), Spišský Hrhov

vernisáž: 19/9/19 (štvrtok) o 18:00

kurátor: Adam Macko

 

Autorská výstava predstaví sériu interaktívnych inštalácií a modulov konfrontovaných analógovými fotografickými sériami, ktorými autor vytvára polemiku o význame procesuality digitálnych a intermediálnych štruktúr. Zdôraznenie procesuálnych foriem kontextualizuje témy životných cyklov, smrti a individuálneho hľadania, ktoré autor tematizuje cez skúmanie života hmyzu a ďalších naturálnych motívov. Autor oslobodzuje jazyk od orálnych komunikačných výkladov a tým vytvára priestor pre nové relačné vzťahy nezaťažené „politickým výkladom smrti a s tým súvisiacimi povinnosťami jednotlivca“ (Mark Poster). Téma mortality je tu spracovaná ako analytický výklad procesov a korelácií softvérových partitúr s intenzívnou účasťou diváka, ktorý naviguje naratív jednotlivých inštalácii, čím vytvára vlastné matrice digitálnych konceptov a net-artu. Táto dichotómia virtuálnych vzorcov a manuálneho vstupu sa stáva úvahou o možnostiach a dopadoch transhumanistických stratégií implementácie technológií do ľudských biosystémov.

Analóg / digi / naturae / virtue. NO CHOISE, PAL (Blade Runner).   

Výstava predstaví sériu autorských interaktívnych inštalácií a analógových fotografických cyklov. Bude otvorená vernisážou vo štvrtok 19. septembra 2019 o 18. hod v priestore EQO.

Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Matúš ASTRAB (*1991, Námestovo) je absolventom Ateliéru digitálnych médií na Katedre intermédií a digitálnych médií Fakulty výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici (prof. MgA. Michal Murin, ArtD.). Absolvoval početné individuálne a skupinové prezentácie doma a v zahraničí. Žije a tvorí v Banskej Bystrici.

Názov prímateľa
SARAHS SK, N.O.

Celkový rozpočet:
15 600,00 €

Výška podpory:
14 800,00 €