Hlavná strana
Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.
V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.
Workshops—lectures: „Cieľ kniha” (pracovný názov)

Občianske združenie Fotogram pripravilo v spolupráci s pedagógmi SPŠ Samuela Mikovíniho v Banskej Štiavnici workshop na tému knižná väzba a zošľachťovanie papiera s názvom „Cieľ kniha”, na ktorý sa mohli záujemcovia prihlásiť prostredníctvom Open Call-u zverejneného na web stránke združenia — fotogram.sk. Workshop lektorsky zastrešili Mgr. Radovan Blaho a Samuel Šlauka. Jednou z ideí workshopu bolo poukázať na tradíciu reštaurovania papiera a knižnej väzby v tomto meste.
Pozvanie na workshop prijala aj hostka z Čiech, Doc. PhDr. Eliška Čabalová (Fakulta umenia, Ostravská Univerzita), ktorá sa predstavila v rámci večernej prednášky v Art Café. Porozprávala aj o tom, aké je uplatnenie knižnej väzby v tvorbe jej študentov v Ostrave.
Workshop sa konal 12. — 17. augusta 2019 v priestoroch školy SPŠ Samuela Mikovíniho, v ktorej vybraní účastníci mali k dispozícii ateliér reštaurovania papiera a konzervátorských prác. Okrem klasickej ručnej väzby si vyskúšali aj výrobu škrobového papiera, ktorý patrí medzi najrozšírenejšie techniky zošľachťovania papiera a používal sa od 18. storočia.
Workshop „Cieľ kniha” bol koncipovaný tak, aby na základe klasických knižných techník a postupov narábania s papierom boli jeho účastníci motivovaní pracovať na vlastných autorských projektoch, ktoré sú prezentované na výstave v priestoroch Hájovne pri Banskej Štiavnici. Výstava okrem toho ukazuje aj samotoný proces tvorby knižnej väzby a jej súčasťou je aj záznam z prednášky Doc. PhDr. Elišky Čabalovej (Fakulta umenia, Ostravská Univerzita): Typológia knižnej väzby.
Fotogram
Celkový rozpočet:
3 350,00 €
Výška podpory:
3 000,00 €