Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Festival ľudových remesiel, folklóru a tradičnej gastronómie XXVII. Pukanské remeselnícke trhy

Krátky opis
27. ročník Festivalu ľudových remesiel, folklóru a tradičnej gastronómie XXVII. Pukanské remeselnícke trhy sa uskutočnil počas prvého júlového víkendu 5. - 7. júla 2019
Fotogaléria
Názov podujatia
XXII. Pukanské remeselnícke trhy

Miesto konania / kraj
Pukanec / Levice

Termín konania
05.07.2019 - 07.07.2019

Popis projektu

Obec Pukanec počas prvého júlového víkendu ožila Festivalom ľudových remesiel, folklóru a tradičnej gastronómie XXVII. Pukanské remeselnícke trhy, počas ktorého si návštevníci mohli naživo obzrieť prácu remeselníkov z celého Slovenska, zažiť autentickú ľudovú kultúru a ochutnať tradičné regionálne jedlá. V programe 27. ročníka podujatia sa predstavili Ľudová hudba Dominika Václava, Divadlo Babadlo, žiaci Základnej školy v Pukanci, Detský folklórny súbor Lisna, Pečenická dychovka, sestry Bacmaňákové, Ľudová hudba Ďatelinka a Folklórny súbor Jánošík, spevácko-dramatická skupina Bazalička, Folklórny súbor Volosán, Dano Heriban Trio, Hudobná skupina Duet a Hudobná skupina Black Band.

Súčasťou festivalu boli aj tento roka viaceré sprievodné podujatia: ekumenická pobožnosť, slávnostné otvorenie výstavy História hasičstva, výstava Svadby v Pukanci, Keramika Jána Könyveša, výstava venovaná 100. výročiu úmrtia M. R. Štefánika, prehliadka sušiarne a muštárne v Dome záhradkárov.

Ľudové zvyky a miestnu gastronómiu návštevníci spoznávali v obľúbených remeselníckych dvoroch: Dvor u nás, Dvor tradičných špecialít, Fiškáľov dvor u Petra Klinku, Demicherov dvor Petra Klinku, Pukanské sudové víno, Poľovnícky posed u Jána Rosenbergera na Ergištôlni.

Názov prímateľa
Obec Pukanec

Celkový rozpočet:
21 000,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €