Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Zázračné kľúče od hravého čítania - ako nestratiť detského čitateľa alebo ako sa nestratiť v detskej literatúre - 3. vzdelávací cyklus

Krátky opis
Workshopy k 100. výročiu významnej slovenskej spisovateľky Márie Ďuríčkovej.
Fotogaléria
Názov podujatia
Zázračné kľúče Márie Ďuríčkovej

Miesto konania / kraj
Čataj / Senec

Termín konania
11.10.2019 - 11.09.2019

Popis projektu

Zázračné kľúče Márie Ďuríčkovej otvárajú Zlatú bránu do sveta riekaniek, povedačiek, rýmovačiek, rozprávok i povestí. Bábkoherec Miro Mihálek víta deti na oslave spisovateľky aby ich doviedol k Zlatej bráne a spoločne ju spevom otvorili. Počas workshopu sa deti zoznámia aj so životopisom Márie Ďuríčkovej, rodenej Pieckovej, spoznajú Janka Polienka aj Zlatú priadku, počas workshopu si môžu vyskúšať a vyrobiť drevené bábky so scénografkou Mirkou Horňákovou.

Workshopy sa realizujú okrem Čataja, aj v iných mestách - Brezne, Šuranoch, Starej Ľubovni, Košiciach a i.

Hlavný partner projektu Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
18 500,00 €

Výška podpory:
15 000,00 €