Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vranovské knihodni

Krátky opis
Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou pozýva rodákov z Dobrej nad Ondavou a širokú verejnosť v stredu 25. septembra 2019 o 15.00 h na prezentáciu kníh regionálnej autorky Márie Fečkovičovej-Lukáčovej Dobrá nad Ondavou: Spomienky a vízie (vyšla v roku 2018) a Dobranský bubeník (vyšla v septembri 2019). Knihy zachytávajú spomienky na Dobrú, ako sa vtedy žilo a pracovalo. Stretnutie sa uskutočňuje v rámci projektu Vranovské knihodni.
Fotogaléria
Názov podujatia
Dobrá nad Ondavou ožíva v knihách rodákov

Miesto konania / kraj
Vranov nad Topľou / Vranov nad Topľou

Termín konania
25.09.2019

Popis projektu

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou pozýva rodákov z Dobrej nad Ondavou a širokú verejnosť v stredu 25. septembra 2019 o 15.00 h na prezentáciu kníh regionálnej autorky Márie Fečkovičovej-Lukáčovej Dobrá nad Ondavou: Spomienky a vízie (vyšla v roku 2018) a Dobranský bubeník (vyšla v septembri 2019). Knihy zachytávajú spomienky na Dobrú, ako sa vtedy žilo a pracovalo. Stretnutie sa uskutočňuje v rámci projektu Vranovské knihodni. Podujatie z verejných zdrojov podporil https://fpu.sk/sk/" target="_blank">Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu. Všetkých vás srdečne pozývame.

 


Mgr. Mária Fečkovičová-Lukáčová (1946) sa narodila v Dobrej nad Ondavou. Pôsobila ako učiteľka na ZDŠ v Slovenskej Kajni, 12 rokov pracovala ako riaditeľka školy. Ďalších 16 rokov bola starostkou obce Žalobín, kde býva so svojou rodinou. Keďže vyštudovala Pedagogickú fakultu UPJŠ v Prešove ruský jazyk a výtvarnú výchovu, má blízko k ručným prácam, maľovaniu, tkaniu a šitiu. V Žalobíne vedie folklórnu skupinu Vretienko. Podieľala sa na tvorbe publikácií o obci Žalobín. Je podpredsedníčkou Okresnej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska a podpredsedníčkou Okresnej organizácie Únie žien Slovenska.


Názov prímateľa
Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou

Celkový rozpočet:
2 110,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €