Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Skvalitnenie prezentovania dedovizne obce Drienica

Krátky opis
Medzinárodná nesúťažná prehliadka "heligonkárov" v hre na ľudový nástroj "heligónka" pod názvom "Šarišská heligónka 2019". Tento rok to bude v poradí už 12-ty ročník.
Fotogaléria
Názov podujatia
Šarišská heligónka 2019

Miesto konania / kraj
Drienica / Sabinov

Termín konania
12.10.2019

Popis projektu

Obec Drienica každoročne usporadúva medzinárodnú nesúťažnú prehliadku „heligonkárov“ z celého Slovenska a Čiech. O tom, že táto akcia je čoraz populárnejšia svedčí návštevnosť. Sála Kultúrneho domu v Drienici je zaplnená do posledného miesta. Aj tohto roku sa celá akcia uskutoční pod odborným vedením p. Malcovského Jozefa a celú promotions, marketing, moderovanie a kompletný servis si zobrala na svoje plecia FSk Šomka. Aj tohto roku účasť potvrdili zahraniční hostia z Moravy. Počas prehliadky sa budú prezentovať hudobníci rôznych vekových kategórií od detí až po seniorov.  trvanie celého hlavného programu predpokladáme na 4 hodiny a okrem hlavného programu budú v okolí kultúrneho domu sprievodné akcie. Autogramiádu s umelcami plánujeme pred samotnými vystúpeniami. V minulom roku ako hosť programu vystúpila p. Anna Servická, ktorá prišla medzi nás a predviedla niečo zo svojho repertoáru. Hudobný doprovod  na heligónke jej robil Janko Janíčko s manželkou. Následne po hlavnom programe je plánovaný večerný program pre všetkých účinkujúcich a hostí kde v uvoľnenej atmosfére a v sprievodných programoch sa odprezentujú rôzne piesne z rôznych kútov Slovenska. Počas vystúpení bude pre účinkujúci postarané o občerstvenie, ktoré pripravia miestne ženy z miestnych špecialít a catering zastreší FSk Šomka.  Pre niektorých účinkujúcich, hlavne zo vzdialených miest a obcí sme pripravili ubytovanie a stravovanie. Účinkujúci a hostia boli spokojní a akciu si veľmi pochvaľovali a prisľúbili nám svoju účasť aj v nasledujúcom ročníku. Akciu hodnotíme veľmi vysoko, je jednou z mála akcií konaných na východnom Slovensku, v Šarišskom regióne je jedinou. Ďakujeme hosťom a účinkujúcim, ktorí prídu a podporia túto akciu. Tento  rok sa uskutoční v poradí už 12. ročník. Dobrá nálada v podaní domácich aj medzinárodných interpretov, ktorí rozospievajú publikum si zaslúži naše veľké uznanie.

Názov prímateľa
Obec Drienica

Celkový rozpočet:
2 640,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €