Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Pomôžte deťom - Novozámocký Zlatý levík potrebuje kroje a doplnky k svojej činnosti - aktivity neprofesionálneho umenia

Krátky opis
Srdečne pozývame všetkých milovníkov folklóru na našu premiéru. Ďakujeme Fondu na podporu umenia za podporu nášho projektu.
Fotogaléria
Názov podujatia
25 ROKOV V NOVOZÁMOCKOM ZLATOM LEVÍKU

Miesto konania / kraj
Nové Zámky / Nové Zámky

Termín konania
23.09.2019

Popis projektu

Novozámocký  Zlatý Levík,  Nositeľ Ceny primátora Mesta Nové Zámky (2001, 2014), Slovenská republika, Nositeľ Ceny Národný poklad Slovenska,   Občianskeho parlamentu Slovensku a   Ceny Buly kráľa Svätopluka Matice slovenskej

Stelesňuje mladosť, svojrázny kolorit mesta Nové Zámky a bohatstvo jeho ľudového umenia. Deti od piatich rokov dokážu zaujať obecenstvo a rozohrať javisko spontánnym prejavom detskej úprimnosti. Tanečnú zložku vedie Mgr. Juliana Solčanová, bývalá členka súboru Ponitran.  Choreografie zabezpečuje umelecký vedúci súboru  Mgr. PhDr. Ladislav Dráfi,  diplomovaný umelec, Ingrid Mikulášová - bývalá členka súboru Družba z Trenčína.  Detskú ľudovku vedie Bc. Ladislav Dráfi, diplomovaný umelec. V ľudovej hudbe hrajú deti z dychového súboru zobcových fláut Píšťalôčka a Luxurians pri ZUŠ Nové Zámky. Zriaďovateľom súboru je Mesto Nové Zámky, organizačne ho zabezpečuje Združenie pre vzdelávanie detí, mládeže a dospelých v Nových Zámkoch. Svoj repertoár čerpá hlavne z novozámockého regiónu, ale uchováva i najhodnotnejšie klenoty iných regiónov Slovenska. Súbor je držiteľom viacerých ocenení zo súťaží, prehliadok a festivalov zo Slovenska a zahraničia. Zúčastnil sa na rôznych festivaloch: Veľká Lehota, Očová, Bratislava a okolie,  Kolárovo, Maňa, Štúrovo, Komjatice,  Dvory nad Žitavou. Reprezentoval Slovenskú republiku v zahraničí: Švédsko, Maďarsko, Česko - Praha, Morava – Liptál, Srbsko - Kysač, Poľsko - Wielicze. V tomto roku oslávi 23. výročie svojho vzniku. Predstaví sa detskými hrami, tancami a spevmi zo slovenskej národnej klenotnice nášho ľudu v choreografii: Obrázky zo Slovenska.

Názov prímateľa
Združenie pre vzdelávanie detí, mládeže a dospelých

Celkový rozpočet:
13 300,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €