Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Fotografická séria Public Species

Krátky opis
Public Species je autorská fotografická publikácia grafickej dizajnérky Ivany Palečkovej. Autorka sa popri práci v oblasti dizajnu venuje voľnej fotografickej tvorbe. Po ukončení štúdia na VŠVU vydala dve fotografické publikácie, Rareness of Everyday Being (vyd. Banská St a nica, 2015) a Man-made (vlastným nákladom, 2017). Fotografický projekt Public Species je jej treťou knižne vydanou sériou. Séria sa venuje téme verejného priestoru a spôsobu akým ho ľudia „dizajnujú“.
Fotogaléria
Názov podujatia
Public Species

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
24.09.2019

Popis projektu

Pozývame na verejnú prezentáciu a krst autorskej fotografickej publikácie. Prezentácia sa uskutoční o 19:00, 24. septembra 2019 v priestoroch Botanical Lab na Mickiewiczovej 3 v Bratislave. 

Fotografický projekt dopĺňa sprievodný text od Jürgena Rendla.

Úryvok z textu (preklad z angličtiny Barbara Sigmundová):

Predstav si, že by všetky problémy tvojho mesta odišli na prázdniny s ľuďmi, čo ich spôsobujú. Zostal by si úplne sám, obklopený len stopami a odtlačkami neprítomných obyvateľov. Môžeš sa podujať na akési archeologické bádanie – máš predsa kopec času. Podľa predmetov, čo ti postupne prichádzajú do cesty, a ich usporiadania, spoznávaš vzťah obyvateľov k okoliu.

Ak by si bol kultúrny kritik, hádam by si rýchlo stanovil diagnózu – problémy vyplývajúce z post-socialistického čohokoľvek, oslabený zmysel pre verejné blaho, atď. No namiesto toho sa rozhodneš pobaviť s rozprašovačom vodnej hmly, ktorý zostal uprostred námestia ako veľkorysé gesto samosprávy voči prípadným zvyškom života. Oblúk, čo rozprašuje vodu, ktorá sa okamžite vyparí v nemilosrdnej horúčave tých psích dní, ti pripomenie rovnomenný film Ulricha Seidla, ktorý ilustruje účinok neznesiteľného tepla na podobne odcudzený (pred)mestský kmeň ľudí a na ich neurózy. A znova si uvedomíš, že si celkom spokojný, že si tu vlastne osamote.

Názov prímateľa
Ivana Palečková

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
3 648,00 €