Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

XVI. ročník medzinárodného festivalu staroslovienskej duchovnej piesne "BOH JE LÁSKA"

Krátky opis
XVI. ročník Medzinárodného festivalu staroslovienskej duchovnej piesne " BOH JE LÁSKA" sa uskutuční v termíne 27.9.2019 - 29.9.2019. Podujatie sa uskutoční v dvoch chrámoch v okolí mesta Vranov nad Topľou a Galakoncert v chráme vo Vranove nad Topľou - Čemerné. Počet účastníkov sa odhaduje na 90, 2 zahraničné a 2 domáce zbory. Festival bude propagovaný cez Informačný bulletin, plagáty, pozvánky, oznámenia v mestskom rozhlase.
Fotogaléria
Názov podujatia
XVI. ročník medzinárodného festivalu staroslovienskej duchovnej piesne "BOH JE LÁSKA"

Miesto konania / kraj
Vranov nad Topľou / Vranov nad Topľou

Termín konania
27.09.2019 - 29.09.2019

Popis projektu
Predpokladaný počet účastníkov XVI. ročníka je približne 90 spevákov. V rámci festivalu vystúpia dva zahraničné profesionálne zbory a dva domáce zbory z Vranova a blízkeho okolia. Festival každoročne prebieha počas troch dní. Prvý deň v piatok majú všetky zbory vystúpenia v okolitých chrámoch okresu Vranov nad Topľou , aby sme sa čím viac vyšli v ústrety divákom. V sobotu je plánovaný galakoncert, kde všetky zbory vystúpia na jednom mieste v chráme vo Vranove nad Topľou -Čemernom. V nedeľu doobeda ešte raz vystúpia zahraničné zbory na spoločnej liturgii. Prínosom je zvýšenie kultúrnej úrovne obyvateľstva a podpora šírenia duchovných hodnôt kultúrneho dedičstva. V chrámoch zaznievajú diela starých aj novodobých skladateľov v staroslovienskom jazyku. Kvalitné zbory zabezpečujú vysokú kvalitu piesní. K festivalu pripravujeme informačný bulletin, v ktorom sú popísané charakteristiky zborov s ich úspechmi doma i v zahraničí. Pravidelne pozývame zahraničných odborníkov ( docentov z vysokých škôl umeleckého smeru, riaditeľov hudobných škôl, skladateľov a uznávaných dirigentov, aby posúdili kvalitu spevu). Títo odborníci rok čo rok potvrdzujú kvalitu výberu zborov a kvalitu zabezpečenia festivalu.


Názov prímateľa
Združenie šíriace kresťanskú kultúru

Celkový rozpočet:
3 900,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €